Infrastructuur
Die Welt
Op deze plekken is Duitsland het zwakst
De problemen in Duitsland bij het spoorvervoer en de scheepvaart, laten de bestorming op de infrastructuur zien. Ook op andere plekken loeren gevaren die in miljarden kosten kunnen, alles in één regio. Op het Duitse treinnet wordt op het randje van de capaciteit gereden. Het elektriciteitsnet is op alle knooppunten zwak, kanalen zijn kwetsbaar en zelfs op de roemruchte Autobahnen vallen gaten.
Lees verder >>
Gezondheidszorg
Der Spiegel
Duitse gezondheidszorg moet in de stijgers
De miljardenoverschotten van de zorgverzekeringen verhullen de problemen: vier jaar lang is in de gezondheidszorg weinig gebeurd. Maar de nieuwe regering kan in de zorg meer bereiken dan op het eerste gezicht mogelijk is.
Lees verder >>
Politiek
Handelsblatt
Zeven miljoen stomme stemmen
Zeven miljoen stemmen vallen gewoon weg, omdat de FDP en de AfD niet in de Bondsdag vertegenwoordigd zijn. Deze kiezers hebben nauwelijks invloed in het parlement. Hoe democratisch is het Duitse systeem met de kiesdrempel eigenlijk?
Lees verder>>
