Categorieën
Krantenkiosk

Krantenkiosk: Miljarden voor Autobahn, waarom Duits leger ‘schroot’ is, en stroomsnelweg wankelt

Infrastructuur

Duitsland trekt miljarden uit voor reparatie Autobahn

De Duitse verkeersminister Alexander Dobrindt (CSU) belooft bijna 5 miljard extra voor de afbrokkelende Autobahnen en bruggen. Daarmee gaat het infrastructuurbudget met 40% omhoog. De minister presenteert een plan van vijf punten.

Leger

Waarom Duits leger op ‘een hoopje schroot zit’

Zelden werd het Duitse leger publiekelijk zo te kijk gezet als in afgelopen dagen. De Bundeswehr liep dagen vertraging op met het leveren van materieel naar  crisisgebieden. Bovendien bleven honderd straaljagers aan de grond wegens technische mankementen. Het leger zit op een hoopje schroot, kopten Duitse kranten. Hoe dat kan? Jarenlang is verzuimt om het materieel op orde te houden en de gecompliceerde verhouding van het leger met de wapenindustrie.

Stroomsnelweg

Seehofer wil af van stroomsnelwegen

De stroomsnelwegen van noord naar zuid moeten de Duitse Energiewende redden. Maar in het zuiden wil niemand de enorme hoogspanningskabels door z’n tuin hebben lopen. De Beierse minister-president Horst Seehofer (CSU) eist compleet nieuwe onderhandelingen over de stroomsnelwegen. In andere woorden, hij wil geen stroom uit het noorden. Beieren bouwt liever zelf gascentrales.

Lees de Duitslandnieuws nieuwsbrief »

Blijf op de hoogte van politiek en economisch nieuws uit Duitsland Schrijf je in voor de Duitslandnieuws nieuwsbrief

Weet je dankzij dit artikel meer over Duitsland? Deel het met je collega's en vrienden:

Chat met de redactie: