Categorieën
Sectoren Business

Vader van de Stabilo-markeerstift Günter Schwanhäußer overleden

Hij deed de landbouwschool maar werd groot met kantoorartikelen. Günter Schwanhäußer begon in 1950 bij de Schwan-Stabilo-potlodenfabriek, een familiebedrijf overgenomen in 1865 door Gustav Adam Schwanhäußer in Neurenberg.

Knalgele stift

Nazaat Günter zorgde voor de internationale oriëntering. Hij ging direct op reis naar Azië en bouwde tot en met zijn pensioen in  2003 aan de internationalisering van het merk. In 1971 vond hij de neongele markeerstift uit, nog altijd een succesfactor voor het bedrijf.

Marktleider

Stabilo was al vlak voor de Tweede Wereldoorlog begon naast schrijfwaren ook make-up gaan maken, waarin het bedrijf inmiddels bij veel producten de markt beheerst. De potloden worden gemaakt in Tsjechië, de pennen vooral in Maleisië. De make-updivisie is nog wel in Beieren. Inmiddels heeft het bedrijf ook de Beierse fabrikanten Deuter (rugzakken) en Ortovox (bergsportuitrusting) ingelijfd.

Natuurliefhebber

Schwanhäußer ging in 2003 met pensioen waarna hij zich toonde als gepassioneerd jager en paardenliefhebber. Hij kocht in 2008 in Kroatië een stuk bos om het te behoeden voor de kap.

De ‘vader van de markeerstift’ stierf vrijdag na een kort ziekbed op 86-jarige leeftijd in Heroldsberg bij Neurenberg.

Duitslandnieuws over Duitse ondernemers

Lees de Duitslandnieuws nieuwsbrief »

Blijf op de hoogte van politiek en economisch nieuws uit Duitsland Schrijf je in voor de Duitslandnieuws nieuwsbrief

Weet je dankzij dit artikel meer over Duitsland? Deel het met je collega's en vrienden:

Chat met de redactie: