Waarom ondernemers de koninklijke handelsmissies naar Duitsland zo waarderen Duitslandnieuws 2 jaar ago — 29 juni 2021 Sinds koning Willem-Alexander in 2013 koning werd, heeft hij met koningin Máxima, bijna alle Duitse deelstaten met een handelsmissie bezocht. Met het bezoek aan Berlijn van 5 tot 7 juli zijn alle deelstaten afgevinkt. Deelnemers vertellen wat de koninklijke handelsmissies naar Duitsland hen oplevert.
Hoe de koning het eerste werkbezoek aan Duitsland invulde Duitslandnieuws 4 jaar ago — 6 oktober 2019 Willem-Alexander gaat sinds hij koning is elk jaar op bezoek naar Duitsland. Het allereerste grote werkbezoek gaat naar het zuiden. Daarvoor heeft het koningspaar een bijzondere reden.
Dit zijn de 15 Duitse deelstaten die koning Willem-Alexander sinds 2013 bezocht Duitslandnieuws 4 jaar ago — 22 september 2019 Willem-Alexander gaat sinds hij koning is elk jaar op bezoek naar Duitsland. Dit is het overzicht van alle Duitse deelstaten waar hij op handelsmissie ging.
Volg het koninklijk bezoek aan Potsdam live Duitslandnieuws 4 jaar ago — 22 mei 2019 Koning Willem-Alexander en koningin Máxima brengen voor de tweede keer dit jaar een bezoek aan Duitsland. Na Mecklenburg-Voor-Pommeren wordt het driedaagse bezoek woensdag afgesloten in Potsdam. Volg hier de laatste updates
Hoe de Nederlandse ruimtevaart vervolg geeft aan de missie naar Bremen Duitslandnieuws 4 jaar ago — 8 mei 2019 Een handelsmissie in Duitsland met het koningspaar doet vele belangrijke deuren openzwaaien. De ruimtevaartindustrie uit Nederland is vastbesloten om deze ontmoeting om te zetten in een langdurige relatie.
Video’s – Wat de Nederlandse offshore windindustrie zo interessant maakt voor Duitsland Duitslandnieuws 4 jaar ago — 18 maart 2019 Tijdens het koninklijk bezoek aan Bremen eerder deze maand sloeg de vonk over tussen de Duitse en Nederlandse sector voor offshore windenergie. Duitse en Nederlandse deelnemers vertellen over hun plannen.
Wat het koninklijk bezoek aan Bremen oplevert Nick Roos 4 jaar ago — 13 maart 2019 Wat heeft het koninklijk bezoek aan Bremen en Bremerhaven opgeleverd? Met enkele hoofdrolspelers bespreken we de mogelijkheden die uit deze handelsmissie zijn ontstaan.
Volg het koninklijk bezoek aan Bremen en Bremerhaven live Duitslandnieuws 4 jaar ago — 6 maart 2019 Het jaarlijkse koninklijk werkbezoek aan Duitsland gaat dit jaar naar Bremen en Bremerhaven. Naast ruimtevaart staat windenergie op zee centraal. Volg het woensdag de hele dag via Duitslandnieuws.
Podcast – Hoe Nederlandse en Duitse partijen de Europese ruimtevaart domineren Derk Marseille 4 jaar ago — 2 maart 2019 De Nederlandse ruimtevaart maakt komende week met 25 bedrijven een groot deel uit van de handelsmissie met het koningspaar naar de Duitse Hanzestad Bremen. Derk Marseille vertelt op BNR Nieuwsradio waarom Duitse en Nederlandse partijen het zwaartepunt vormen van de Europese ruimtevaart.
Waarom windenergie op zee centraal staat tijdens koninklijk bezoek aan Bremen Remon de Groot 4 jaar ago — 4 februari 2019 Het jaarlijkse koninklijk bezoek aan Duitsland gaat dit jaar naar Bremen. Naast ruimtevaart staat windenergie op zee centraal. Een branche die de laatste jaren steeds beter de weg weet te vinden in Duitsland.
Volg het koninklijk paar vandaag in Saarland Duitslandnieuws 5 jaar ago — 11 oktober 2018 Volg de tweede dag van de economische missie van het koninklijk paar aan Duitsland vanuit Saarland.
Dit zijn de topwetenschappers die koning Willem-Alexander treft in Duitsland Duitslandnieuws 5 jaar ago — 28 september 2018 De digitale toekomst van de industrie is een belangrijk thema tijdens het koninklijk bezoek aan Duitsland begin oktober. Koning Willem-Alexander ontmoet deze topwetenschappers op het gebied van Kunstmatige Intelligentie, Cyber Security en Smart Industry.
Wat het koningspaar gaat doen op economische missie in Rijnland-Palts en Saarland Duitslandnieuws 5 jaar ago — 14 september 2018 Het koningspaar komt dit jaar weer met een grote economische missie op bezoek in Duitsland. Maar wat gaan de koning en koningin eigenlijk doen in Rijnland-Palts en Saarland?
Waarom deze Oost-Duitse handelsdelegatie volgende week naar Delft komt Bram van der Weij 5 jaar ago — 28 augustus 2018 Delft krijgt komende week bezoek van een Oost-Duitse handelsdelegatie onder leiding van de premier van Thüringen Bodo Ramelow. Daarbij draait het om optics en fotonica. Een Nederlandse ondernemer vertelt wat Oost-Duitsland zo interessant maakt.
Hoe het koninklijk bezoek Nederland en Duitsland dichter bij elkaar brengt rond Smart Industry Duitslandnieuws 5 jaar ago — 31 juli 2018 Achter de mooie plaatjes die elk koninklijk bezoek aan Duitsland opleveren, gaat veel meer schuil. Peter van Harten van Smart Industry vertelt hoe de missie naar Rijnland-Palts en Saarland in oktober helpt om grote partijen uit beide landen beter te verbinden.
Hier kan je Koningsdag 2018 vieren in Duitsland Evi van Vught 5 jaar ago — 26 april 2018 Officiële borrels tot aan bitterballenfestijnen. Hier kan je in Duitsland toch nog Koningsdag 2018 vieren.
Hier kan je Koningsdag vieren in Duitsland Duitslandnieuws 6 jaar ago — 19 april 2017 Officiële borrels tot aan bitterballenfestijnen. Hier kan je in Duitsland toch nog Koningsdag vieren.
Energie en chemie centraal bij werkbezoek Nederlands koningspaar aan Oost-Duitsland Duitslandnieuws 6 jaar ago — 9 februari 2017 Op de derde dag van het werkbezoek aan Oost-Duitsland bezoeken koning Willem-Alexander en koningin Máxima de energiebeurs EEX, Plattenbau-wijk Grünau, startups en de handelsmissie chemie in Leipzig. De dag wordt afgesloten in Lutherstadt-Wittenberg. Duitslandnieuws is er bij.
Neways-topman Huub van der Vrande: ga naar Oost-Duitsland met empathie en respect Bertus Bouwman 6 jaar ago — 2 februari 2017 De Oost-Duitse deelstaten waar het koninklijk paar volgende week op werkbezoek gaat, zijn zeker niet de meest eenvoudige regio’s om zaken te doen. Het Nederlandse Neways nam in 2014 een grote productielocatie tussen Leipzig en Dresden over en wist de omzet met 35% te laten groeien. Topman Huub van der Vrande vertelt hoe hij het aanpakt.
Edwin Bestebreurtje: Nederlandse bedrijven worden nu zeer serieus genomen in Beieren Bertus Bouwman 6 jaar ago — 18 januari 2017 Edwin Bestebreurtje voert met E-Mobility Partners een collectief Nederlandse bedrijven aan dat samen voet aan de grond wil krijgen in Duitsland. Halverwege het driejarige project vertelt hij hoe het loopt. “We willen samen met de Duitsers de internationale standaard voor elektrisch rijden zetten.”
Bescherming tegen hoogwater belangrijk thema bij werkbezoek koningspaar aan Oost-Duitsland Duitslandnieuws 6 jaar ago — 24 januari 2017 Koning Willem-Alexander en koningin Máxima brengen begin februari alweer hun vijfde werkbezoek aan Duitsland. In Saksen, Saksen-Anhalt en Thüringen draait het om watermanagement, fotonica en semiconductors chemie en de reformatie. Experts vertellen over de achtergronden van de handelsmissie.
Koninklijke familie sluit bezoek Beieren af: ‘Bis bald’ #NLbezoekDU Janneke Koster 7 jaar ago — 14 april 2016 Willem-Alexander en Máxima werden in Erlangen overspoeld met de nieuwste medische technologieën, kregen bij de lunch gesprekken over de transportsector voorgeschoteld, gingen in Neurenberg verder op juridische voet en sloten af met een bezoek aan het voormalig werk- en woonhuis van de Neurenbergse schilder Albrecht Dürer.
Beierse premier: bezoek Nederlands koningspaar een hoogtepunt in mijn ambtstijd Janneke Koster 7 jaar ago — 13 april 2016 Van oude meesters in een museum naar luxe auto’s; het was een afwisselende eerste dag voor koning Willem-Alexander en koningin Máxima. Een overzicht van de eerste dag van het werkbezoek van het Nederlands koningspaar aan Beieren.
Liever sprookjes dan de werkelijkheid Ursula W. 7 jaar ago — 28 februari 2016 De Duitse boulevardbladen staan weer bol van de ‘Oranjes’. Hun jaarlijkse skivakantie in Lech wordt uitvoerig beschreven en bovendien wordt deze gelegenheid gebruikt om weer eens wat dieper in het reilen en zeilen van het koningshuis der Lage Landen te duiken. Recente en minder recente gebeurtenissen passeren de revue en vele leden van de familie worden ‘persoonlijk’ geanalyseerd. Voor ons is het een wonderlijk sprookje.
‘Bezoek Koning aan Zuid-Duitsland voor niets geweest’ Bertus Bouwman 10 jaar ago — 9 september 2013 Koning Willem-Alexander toog begin juni naar Zuid-Duitsland met in zijn kielzog een lange stoet aan bedrijven. In het zuiden lagen immers de kansen. Nog diezelfde maand maakte het ministerie van Buitenlandse Zaken bekend dat het Consulaat-Generaal in München moet sluiten. ‘Alle goodwill gekweekt door de Koning is te niet gedaan.’